Aktualności

 
Miło nam poinformować, że Dyrektor Instytutu Andrzej Herman 
Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 11 grudnia 2023 r. 
otrzymał tytuł profesora nauk rolniczych w dyscyplinie zootechnika i rybactwo.
 Panu Profesorowi składamy serdeczne gratulacje

Najnowsze  Projekty   badawcze pracowników naukowych IFŻZ PAN

Dr inż. Patrycja Młotkowska z Zakładu Fizjologii Zwierząt, w ramach konkursu MINIATURA 7 otrzymała finansowanie NCN zadania badawczego pt.: „Wpływ mikroplastiku na funkcje osi podwzgórze-przysadka-gonady (HPG)-badania wstępne in vivo na modelu owcy”.

    Gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia!

zobacz więcej »

XXVI Warsztaty Zootechniczne

W dniach 7 i 8 października 2023 r odbyły się  XXVI Warsztaty Zootechniczne „Nowe wyzwania w hodowli i chowie zwierząt w praktyce”.  Organizatorem był Zarząd Warszawskiego Koła PTZ w Lubuskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Kalsku i gospodarstwie rolnym państwa Kariny i Tomasza Jakielów we wsi Ługi w gminie Otyń. Sesja seminaryjno-posterowa oraz pobyt w gospodarstwie rolnym były interesujące również i dla naukowców z naszego Instytutu

27. Festiwal   nauki  w  Instytucie   Fizjologii
i Żywienia Zwierząt im. Jana Kielanowskiego PAN

W dniach 15-29 września 2023 r. odbędzie się 27. Festiwal nauki w którym udział wezmą również naukowcy z naszego Instytutu. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką wykładów i lekcji festiwalowych.

zobacz więcej »

konferencje_z_wykresem_pol
Andrzej-Herman
XLIX Sesja Naukowa Sekcji Żywienia Zwierząt Komitetu Akwakultury, Polskiej Akademii Nauk

W dniach 25-27 września 2023 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbędzie się międzynarodowa konferencja pt.: „Doskonalenie żywienia w zrówno-ważonej produkcji zwierzęcej”, której współorganizatorem jest m.in. nasz Instytut.

Wybór dyrektora Instytutu Fizjologii i Żywienia Zwierząt im. Jana Kielanowskiego PAN (IFŻZ PAN) na kadencję 2023-2027

W wyniku konkursu na stanowisko dyrektora instytutu naukowego Polskiej Akademii Nauk uchwałą nr 2/2023 z dnia 30 marca 2023 roku, Komisja konkursowa wyłoniła kandydaturę dr. hab. Andrzeja Hermana, profesora instytutu na dyrektora IFŻZ PAN.

zobacz więcej »

 
Specjalny numer 'Nutrients' "Dietary Lipids in Health and Disease Prevention"

Redaktorzy gościnni specjalnego wydania czasopisma „Nutrients” – dr hab. inż. Małgorzata Białek i dr hab. Agnieszka Białek zapraszają  do nadsyłania artykułów oryginalnych i krótkich doniesień  (dedline 6.05.2024 r.):

zobacz więcej »

Kategorie A i B+
Znamy wyniki ewaluacji jakości działalności naukowej Instytutu Fizjologii i Żywienia Zwierząt im. Jana Kielanowskiego PAN
29 lipca 2022 roku otrzymaliśmy wyniki ewaluacji jakości działalności naukowej (2017-2021), przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach uprawnień Instytutu w dyscyplinach naukowych: zootechnika i rybactwo oraz nauki biologiczne.
 

zobacz więcej »

Akredytacja AAALAC International dla Laboratorium Dużych Modeli Zwierzęcych IFŻZ PAN
Laboratorium Dużych Modeli Zwierzęcych z naszego Instytutu, w dniu 7 czerwca 2022 r. otrzymało pełną akredytację Association for Assessment and Accreditation of Laboratory Animal Care International Council (AAALAC International).
 

zobacz więcej »

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki
dla dr Michała Szlisa

W imieniu Dyrekcji oraz Pracowników Instytutu Panu dr Michałowi  Szlisowi z Zakładu Fizjologii Zwierząt serdecznie gratulujemy i życzymy realizacji wszystkich celów i zamierzeń oraz inspiracji i zapału w podejmowaniu nowych wyzwań.

zobacz więcej »

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki
dla dr inż. Małgorzaty Białek

W dniu 15 czerwca 2020 r. decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznano stypendia dla młodych, wybitnych naukowców. Wśród laureatów jest nasza koleżanka – dr inż. Małgorzata Białek z Zakładu Żywienia Zwierząt, która otrzymała stypendium za realizację badań w dyscyplinie naukowej zootechnika i rybactwo.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zobacz więcej »

Nagroda Komitetu Nauk Zootechnicznych i Akwakultury dla Prof. dr hab. Aleksandry Ziołeckiej

W związku z prestiżowym wyróżnieniem, serdeczne gratulacje wraz z wyrazami najwyższego uznania dla dokonań na rzecz Komitetu Nauk Zootechnicznych i Akwakultury PAN, Pani Profesor Aleksandrze Ziołeckiej składają Dyrekcja i Pracownicy Instytutu.

Skip to content